clear

تنظیمات قالب

         
به کانال تلگرام ما بپیوندید
near_me

پکیج جامع آموزش نصب و اجرای شبکه توزیع برق

محصولی که پیش روی شماست حاصل چندین ماه تصویر برداری و انجام پروسه های خاص خود می باشد که برای اولین بار در ایران انجام شده است .در تهیه این محصول از تجارب کارشناسان و مهندسین و همچنین چندین شرکت پیمان کاری بزرگ برق استفاده شده است...

خرید محصول +

فیلم آموزش جامع S7 و PLC S5

در این فیلم آموزشی که بیش از 10 ساعت می باشد سعی شده است plc از تمام ابعاد مورد بررسی قرار گیرد ، در فیلم های مشابه تنها آموزش های مربوط به نرم افزار ارائه می گردد اما در این بسته آموزشی علاوه بر آموزش کامل نرم افزار های plc s7 وplc s5 و برنامه نویسی آنها به بخش سخت افزار ...

خرید محصول +

 

دومین كنفرانس تخصصى حفاظت و كنترل سيستمهاى قدرت

  • روشی جدید برای کاهش اثر TCSC بر حفاظت دیستانس

چکیده:

برای بهبود ظرفیت و انعطاف بیشتر انتقال توان در خطوط بلند از ادوات FACTS سری نظیر خازن کنترل شده‌ی تریستوری TCSC استفاده می شود . این تجهیز سری در خط با تزریق ولتاژ سری، امپدانس خط را تغیر می دهد و باعث می شود که در زمان وقوع خطا در شبکه ، امپدانس مشاهده شده توسط رله دیستانس کوچکتر یا بزرگتر از مقدار واقعی باشد و رله حفاظتی بترتیب دچار مشکل اضافه ناحیه در دسترس ( افزای زون حفاظتی) (Over reach) یا کاهش ناحیه در دسترس ( کاهش زون حفاظتی)(Under reach) گردد . >br< در این مقاله روش جدیدی برای کاهش اثرات TCSC بر عملکرد حفاظتی رله دیستانس ارائه گردیده است . در این روش هر TCSC به یک محدود کننده جریان خطا با امپدانس متغییر مجهز می گردد ، که در زمان وقوع خطا این محدود کننده جریان خطا وارد مدار شده و با تزریق یک امپدانس سری اثر TCSC بر امپدانس مشاهده شده توسط رله دیستانس را کاهش می دهد . شبیه سازی انجام شده صحت این روش را نشان می دهد.

حجم: 321 kB
رمز: www.power2.ir
تعداد صفحات: 7
نوع فایل: pdf
  • روشی کاربردی برای استفاده از THD ولتاژ فاز معیوب در بازبست تطبیقی تک فاز

چکیده:

در این مقاله روشی کاربردی برای استفاده از THD ولتاژ فاز معیوب در بازبست تطبیقی تک فاز ارائه می شود که با استفاده از آن می توان علاوه برتشخیص خطای گذرا از دائمی ، زمان خاموش شدن قوس ثانویه در خطای گذرا را تشخیص داد . در روش پیشنهادی تشخیص گذرا یا دائمی بودن خطا از طریق مقایسه THD ولتاژ فاز معیوب با یک مقدار آستانه ثابت تعیین می گردد و برای تعیین زمان دقیق خاموشی قوس ثانویه یک سطح آستانه متغیر با زمان توسط خود روش تولید می شود که با مقایسه THD ولتاژ با آن ، زمان خاموشی قوس ثانویه نیز تعیین می گردد . منطق به کار رفته برای تولید سیگنال باز بست از تغییرات احتمالی THD ولتاژ در زمان بهره برداری عادی سیستم و زمان باز شدن کلیدها جلوگیری می کند . روش پیشنهادی با استفاده از برنامه EMTP-ATP بر روی یک خط انتقال 400 کیلو ولت با خطاهای دائمی و گذرا تحت زوایای مختلف بار و محلهای متفاوت خطا آزمایش شده است.

حجم: 375 kB
رمز: www.power2.ir
تعداد صفحات: 16
نوع فایل: pdf
  • اثر سیستم های زمین بر جریان سرگردان و ولتاژ ریل

چکیده:

در خطوط ریل DC از ریلها به عنوان مسیر برگشت جریان استفاده می گردد . افت ولتاژ ایجاد شده ناشی از حرکت جریان برگشتی روی ریل ، باعث ایجاد پدیده ای به نام جریان سرگردان می گردد . جریان سرگردان عامل اصلی خوردگی ساختارهای فلزی واقع شده در اطراف خطوط متروست . در این مقاله به بررسی اثر سیستم زمین در پروفیل ولتاژ ریل ، جریان سرگردان و خوردگی ناشی از آن پرداخته می شود . تجربه نشان داده است که اثر خوردگی جریان سرگردان در نزدیکی پستها افزایش می یابد . این مسئله در این مقاله توسط شبیه سازی ها تشریح گردیده است .

حجم: 535 kB
رمز: www.power2.ir
تعداد صفحات: 9
نوع فایل: pdf
  • تعیین محل خطا در خطوط انتقال ترکیبی ( هوایی/کابلی ) به کمکس یستم استنناج فازی-تطبیقی

چکیده:

در این مقاله فاصله یابی خطا در خطوط انتقال ترکیبی ( شامل بخش هوایی و بخش کابلی ) به کمک سیستم استنتاج فازی - تطبیقی (شبکه ANFIS ) مورد بررسی قرار گرفته شده است . روش پیشنهادی در این مقاله از دو مرحله تشکیل شده است . در مرحله اول به کمک یک شبکه ANFIS قسمت معیوب مشخص می گردد و در مرحله دوم مکان خطا با آموزش دو شبکه ANFIS جداگانه برای خطاهای قسمت کابلی و خطاهای قسمت هوایی خط ، به دقت تعیین می گردد . ورودی های شبکه شامل هارمونیک اصلی شکل موج های ولتاژ و جریان و اختلاف زاویه بین آنها و مولفه DC شکل موج جریان بوده و خروجی آن مکان خطا می باشد . به منظور بررسی دقت این روش با شبیه سازی یک سیستم نمونه توسط نرم افزار EMTP سیگنال ولتاژ و جریان یک انتهای خط پس از وقوع خطا استخراج شده است . سپس اطلاعات حاصله جهت پردازش به نرم افزار MATLAB منتقل شده است . نتایج حاصل از شبیه سازی های متعدد تحت شرایط متفاوت سیستم ، از جمله زوایای شروع خطای متفاوت ، مکان و مقاومتهای مختلف خطا برای اتصال کوتاه های تک فاز به زمین ، دوفاز به هم و سه فاز نامتقارن ، دقت بالای روش پیشنهادی را تایید می نماید.

حجم: 853 kB
رمز: www.power2.ir
تعداد صفحات: 10
نوع فایل: pdf
  • محاسبه ظرفیت قابل نصب تولیدات پراکنده برای کاهش و حذف حوزه عدم تشخیص (NDZ) رلهROCOF در هنگام رخداد پدیده جزیره شدن

چکیده:

در این مقاله روش مبتنی بر پخش توان برای محاسبه میزان ظرفیت قابل نصب تولیدات پراکنده از نوع ژنراتورهای سنکرون ارئه شده است . بطوریکه عملکرد مناسب رله نرخ تغییرات فرکانسی (ROCOF) در هنگام وقوع پدیده جزیره شدن تضمین شود . از آنجاییکه عملکرد مناسب این رله بطور مستقیم با میزان اختلاف توان اکتیو تولیدی و مصرفی قسمت جزیره شده در ارتباط است ، روشی برای محاسبه میزان ظرفیت تولیدات پراکنده در یک سیستم قدرت الکتریکی منطقه ای (Area EPS) ارائه شده است . بطوریکه نامتعادلی توان اکتیو پس از وقوع این پدیده در سطحی باشد که عملکرد اینگونه رله ها تضمین شود. برای این هدف ، یک منبع تولید پراکنده سنکرون در شین به شماره 2 از شبکه توزیع استاندارد IEEE قرار داده شد و برای آرایشهای مختلف در مدار بودن بارها ، میزان عدم تعادل توانی که می توانست عملکرد رله را تضمین کند محاسبه شد.

حجم: 382 kB
رمز: www.power2.ir
تعداد صفحات: 13
نوع فایل: pdf

ما 102 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

پکیج جامع آموزش مهندسی برق 1

 

پکیج جامع آموزش مهندسی برق با بیش از 20 ساعت فیلم آموزش فارسی

خرید محصول +

پکیج جامع آموزش مهندسی برق 2

 

پکیج جامع آموزش مهندسی برق 2 با بیش از 15 ساعت فیلم آموزش فارسی

 خرید محصول + 

نظرات شما

mojtaba
سلام لطفا برامنم نرم افزارو ايميل كنيد
دانلود نرم افزار محاسبات سیم پ... ادامه مطلب
مدیریت
درود
تشکر از شما
توجه داشته باشید با کم کردن حجم ، کیفیت نیز کم خواهد شد .
با این وجود این کار ا...
فیلم آموزش کات اوت فیوز ادامه مطلب
پشتیبانی
با سلام
این فایل مربوط به انجمن سایت بوده است که در حال حاظر غیر فعال می باشد.
شاهین

لینکش خر...
سیگنال چیست؟ ادامه مطلب
شاهین
لینکش خرابه
سیگنال چیست؟ ادامه مطلب
خبرنامه
با عضویت در خبرنامه از آخرین مطالب و محصولات منتشر شده باخبر شوید
با کلیک بروی +1 از ما حمایت کنید